O tym, że ręce należy myć kilka razy dziennie wie każdy z nas, a w obliczu obecnej sytuacji jest to powtarzane przez wszystkich niemal jak mantra. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy możliwości umycia rąk mydłem, co wymaga przecież dostępu do wody? Rozwiązaniem jest żel do mycia rąk bez użycia wody, czyli na sucho.

Żel do rąk bez wody - miej go zawsze przy sobie

Żel antybakteryjny do rąk bez wody to świetne rozwiązanie, gdy przebywamy poza domem. Możemy go użyć w każdych okolicznościach: po wyjściu ze sklepu, w środkach transportu, w pracy czy po każdym kontakcie z osobą lub przedmiotem, ktory może mieć na sobie chorobotwórcze zarazki, do których zalicza się bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty. Żel do rąk bez wody, jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga kontaktu z bieżącą wodą. Wystarczy nanieść żelowy preparat na powierzchnię skóry i wcierać go w nią dokładnie, nie pomijając żadnego jej fragmentu. Zawarte w żelu środki powierzchniowo-czynne mają za zadanie zniszczyć powłokę zarazków i tym samym zabić je, czyniąc je nieszkodliwymi dla naszego organizmu.

Zalety stosowania żelu do mycia rąk na sucho

Wśród zalet, jakie niesie stosowanie żelu do mycia rąk na sucho z pewnością zaliczymy doskonałą ochronę i higienę bez względu na to, gdzie jesteśmy. Niewielki pojemnik takiego żelu zmieści nam się w plecaku czy torebce, a wygodny dozownik pozwoli nanieść odpowiednią dawkę prepratu na dłonie. Dostępny w naszej ofercie żel do mycia rąk na sucho dodatkowo zawiera w swoim składzie aloes, któy łagodzi podrażenienia dłoni i zapobiega ich wysuszaniu, które jest charakterystycne w przypadku środków o dużej zawartości alkoholu.

Antybakteryjny żel do rąk AXG - 500ml

Cena jednostkowa - 36,99zł

Środek w postaci żelu doskonale rozprowadza się na dłoni, jest wydajny i skutecznie usuwa szerokie spektrum drobnoustrojów chorobotwórczych.

Wykazuje działanie antybakteryjne i antywirusowe.

Nie wymaga użycia wody, dzięki czemu możemy go użyć w każdych warunkach.

Dzięki zawartości aloesu łagodzi podrażenia i jest delikatny dla skóry.


Warto również wiedzieć, że taki żel antybakteryjny bogaty w środki powierzchniowo-czynne jest tak samo skuteczny jak domowe mydło, którego na co dzień używamy. Specjaliści z zakresu higieny oraz epidemiolodzy podkreślają, że mycie rąk zwykłym mydłem jest tak samo skuteczne w ochronie przed koronawirusem, jak cała gama produktów dostępnych na rynku, których producenci prześcigają się w zawartości alkoholu mającego niszczyć wirusy. ŻEL DO RĄK BEZ WODY TO ALTERNATYWA DLA MYDŁA I W TAKIM SAMYM STOPNIU CHRONI PRZED CHOROBOTWÓRCZYMI ZARAZKAMI (GRZYBAMI, PASOŻYTAMI, BAKTERIAMI, WIRUSAMI). Żel do rąk bez wody to NIE kolejny cudowny środek na koronawirusa. To sposób na zachowanie odpowiedniej higieny będąc poza domem, bez dostępu do bieżącej wody i możliwości umycia rąk mydłem.

Pamiętaj!

Tylko prawidłowy sposób mycia rąk, czy to mydłem czy żelem bez wody, zapeni Twojej skórze odpowiednią czystość. Należy starannie rozprowadzać detergent po powierzchni całej dłoni, zaróno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie, a także na jej grzbiecie, palcach i przestrzeniach między nimi. Specjaliści twierdzą, że ręce należy myć przynajmniej 30 sekund. Podobnie nalezy postąpić w przypadku używania żelu do rąk bez wody - jego wcieranie powinno trwać co najmniej 30 sekund.