Temat odkażania i dezynfekcji rąk to w obliczu obecnego zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego koronawirusem CoV-19 jest niezwykle popularnym, jednocześnie istotnym z punktu widzenia naszej higieny i bezpieczeństwa. Na rynku mamy szeroki wybór produktów do mycia rąk, od zwykłego mydła po różnego rodzaju środki odkażający.Antybakteryjny żel do rąk AXG - 500ml

Cena jednostkowa - 36,99zł

Środek w postaci żelu doskonale rozprowadza się na dłoni, jest wydajny i skutecznie usuwa szerokie spektrum drobnoustrojów chorobotwórczych.

Wykazuje działanie antybakteryjne i antywirusowe.

Nie wymaga użycia wody, dzięki czemu możemy go użyć w każdych warunkach.

Dzięki zawartości aloesu łagodzi podrażenia i jest delikatny dla skóry.


Żel dezynfekujący do rąk

Dezynfekcja rąk pozwala oczyścić skórę z wszelkiego rodzaju zarazków, grzybów, bakterii, a także wirusów. Choć panuje powszechna opinia, że skuteczność środka do dezynfekcji zależy w głównej mierze od wysokiej zawartości alkoholu, to w rzeczywistości to nie ten składnik jest niezbędny do usuwania chorobotwórczych drobnoustrojów. Skład dobrego żelu do dezynfekcji powinien zawierać anionowe i niejonowe środki powierzchniowo-czynne, które są niezwykle skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń oraz ułatwiają “oderwanie” zanieczyszczeń od skóry. Żel ma podobne działanie do zwykłego mydła, lecz jest wzbogacony o składniki, które mają potwierdzoną skuteczność w usuwaniu drobnoustrojów. 

Wirusy i bakterie są przyklejone do warstwy brudu na naszych dłoniach. To działa trochę tak jak karteczka samoprzylepna do robienia notatek. Jeżeli jej część posmarowaną klejem co chwila przykleimy na jakiś przedmiot, to za chwilę okaże się, że ta część jest po prostu brudna. Dzięki zastosowaniu mydła te wirusy po prostu spływają z naszych dłoni – wyjaśnia dr Tomasz Rożek. – Mydło nie powoduje, że osłonka białkowa, która chroni materiał genetyczny, zostaje uszkodzona, natomiast dzięki temu, że myjemy dłonie mydłem, po prostu pozbywamy się wirusa.

Źródło: https://www.polskieradio.pl/9/5364/Artykul/2471298,Zel-antybakteryjny-i-mydlo-Czym-myc-rece-by-uniknac-zakazenia

Minimalna zawartość alkoholu w takim preparacie jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje jej wysuszenia. Jeśli żel do dezynfekcji rąk zawiera alkohol, powinien mieć również w swoim składzie substancje łagodzące podrażnienia takie jak aloes, a także składniki nawilżające, np. glicerynę.

Żel antybakteryjny do rąk czy dezynfekujący - wszystkie te preparaty mają za zadanie oczyścić naszą skórę z bakterii, drobnoustrojów, grzybów, a także wirusów. Kluczowe jest jednak to, w jaki sposób używamy tych preparatów. Wybierając żel bez spłukiwania, należy wcierać go w dłonie przez około 30-60 sekund aż do całkowitego wchłonięcia. Należy przy tym dokładnie pokryć nim powierzchnię palców, wewnętrznej i zewnętrznej części dłoni wraz z przestrzeniami między palcami i nadgarstkami.

W celu zachowania odpowiedniej higieny należy używać żelu dezynfekującego do rąk po każdym kontakcie z osobami, które mogą stanowić potencjalne źródło wirusa, a także po każdym kontakcie z przedmiotami, na powierzchni których mogą znajdować się wirusy.  

Preparat w postaci żelu bez spłukiwania jest bardzo wygodny w użyciu, gdyż możemy go stosować będąc poza domem, bez dostępu do wody.